פירוק מבנים

פירוק הוא תהליך שאמור להתבצע על סוגים שונים של מבנים ובכפוף להנחיות בטיחות מחמירות. עם זאת, ניתן ליצור קשר עם המומחים של מנופי יהודה בע"מ כדי לדאוג מלכתחילה לפירוק יעיל יותר

הריסת מבנים היא תהליך ארוך שכולל בתוכו פירוק של חלק מהמבנה או של כולו. במקרים של פירוק יסודי, מפרקים את רכיבי הבניין בעדינות יחסית כדי לעשות בהם שימוש חוזר. לשם השוואה, במקרים של הריסת מבנים מתמקדים במהירות ולא שומרים על המרכיבים ביחד או לחוד. כתוצאה מכך, את הפעולה הרגישה של הפירוק צריך לבצע גם בזהירות וגם ביעילות.

כמו כן, כדאי לדעת שלא כל מבנה ניתן לפירוק ושבמבני בטון נותנים עדיפות להריסה – כי הרכיבים הבסיסיים נוצקו במקום. מנגד, הרכיבים וחומרי הבניין שאותם אפשר לפרק בעזרת מנופים ופתרונות הרמה הם לבנים, רכיבי פלדה, צינורות, רעפים ועוד.

פירוק מבנים בעזרת מנופים

מנוף הוא הכלי היעיל ביותר לפירוק מבנים. כאשר מבצעים את הפירוק בעזרת מנוף, מרוויחים בעת ובעונה אחת כמה יתרונות שונים:

א. פירוק מלמעלה למטה – השימוש במנופים כפתרונות הרמה מאפשר לפרק את המבנה מהחלק העליון אל החלק התחתון. הפירוק מהחלק העליון לחלק התחתון הופך את התהליך לרלוונטי עבור כל סוגי המבנים, לרבות בניינים גבוהים וגורדי שחקים, והוא גם בטיחותי יותר לעומת השיטה המסורתית של הריסה יסודית.

ב. שמירה על הבטיחות – מנופים מאפשרים לפרק את המבנה בצורה בטיחותית. כאשר משתמשים במנופים, המפעיל נשאר מוגן בתוך תא הנהג והוא יכול לשלוט בזרועות בקלות. השליטה בזרועות מאפשרת למפעיל לבצע את הפירוק בצורה אפקטיבית אך מבלי לסכן את עצמו ואת הסביבה.

ג. העברת החלקים המפורקים למקומות אחרים – אותו מנוף שמשמש לטובת פירוק של חלקי המבנה הוא גם זה שבו אפשר להשתמש כדי להעביר את החלקים למקומות אחרים. בצורה כזו, השימוש במנוף הופך להיות יעיל וגם משתלם לקבלני הריסות, יזמים, חברות בנייה ועוד.

איך מבצעים את התהליך של פירוק מבנים?

את התהליך של פירוק מבנים מבצעים לפי הנחיות אדריכל ומהנדס. בשלב הראשון, מתכננים בצורה תאורטית את תהליך ההריסה ובודקים מאיזה סוג של חומרים בנוי המבנה. בשלב השני, נכנסים לעובי הקורה כדי לבדוק נגישות אל חלקי המבנה השונים ובוחרים גם את המנוף המתאים עבור פירוק המרכיבים הקיימים בו.

עם זאת, לא כל קבלן בנייה רשאי על פי החוק לבצע הריסת מבנים. תוך כדי התהליך של תכנון ההריסה צריך לבדוק לפיכך מה רמת המיומנות של הקבלן בשימוש בכלים שונים, כמה שנות ניסיון יש לו והאם יש צורך בפירוק הקונסטרוקציה.

הבטיחות מעל הכל

הטעות הנפוצה היא להתייחס לתהליך בקלות ראש. במקום זה, מה שצריך לעשות זה להציב את הבטיחות מעל כל שאר השיקולים.
כאשר מציבים את הבטיחות בראש סדר העדיפויות, מבינים שתהליך הפירוק לא פחות מסובך מתהליך הבנייה. בין היתר, הסכנות בפירוק לא מקצועי של מבנים הן נפילה מגובה, התמוטטות לא מבוקרת של חלקי המבנה, סיכון לחיי הפועלים, התחשמלות, חשיפה לחומרים רעילים ועוד.

מנופי יהודה בע"מ תשמח להציע לך את השירות של פירוק מבנים במחיר משתלם. הניסיון שלנו מדבר בעד עצמו, אך יש לנו גם שורה ארוכה של לקוחות שיכולים להעביר אליך המלצות. אם ברצונך לבצע את תהליך הפירוק של המבנה בצורה הכי יעילה ומשתלמת, הגעת למקום הנכון. כל שנותר לך הוא להשאיר פרטים באתר ואנו כבר נעשה את כל השאר!

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333