הנפת מכבש

מכבשים מהווים חלק בלתי נפרד מהכלים המכאניים ההנדסיים שבאמצעותם מבוצעות עבודות העפר השונות. המכבש, כשמו, כובש את הקרקע, מיישר ודוחס אותה כהכנה לביצוע עבודות העפר המורכבות יותר. המכבש, כשאר הציוד המכאני ההנדסי, נכלל בכלי הרכב המיוחדים שמיועדים לביצוע עבודות הנדסה אזרחית שונות (שביניהן – סלילת כבישים, הריסה, כרייה, חפירה וכד'). מרבית כלי הרכב מגיעים כשהם מצוידים בשלדה ובמנוע חזקים ואף בתוספות נוספות ייחודיות, שמטרתן היא ביצוע העבודה הספציפית של הכלי המכאני ההנדסי.

הנפת מכבש (ובכלל, מעבר שלו ממקום למקום)

לכל אחד מכלי הצמ"ה קיים רישיון לציוד הנדסי שבו רשומה הכלי כצמ"ה, בעוד שציוד, שלגביו אין רישום במשרד התחבורה, רשאי לשמש בתחום "אזור הרכב התפעולי" בלבד, ואף זאת, תחת פיקוח ק. בטיחות תעבורה. כשאר כלי הצמ"ה, אף מכבשים איטיים וכבדים. בשל הצורך לפעול אף (ובעיקר) בתנאי קרקע בלתי עבירים וקשים, ה"גלגלים" ומערכות הנעה של רכבי צמ"ה מתוכננים לעבודה ברמת עבירות גבוהה מאד (גלגלים רחבים באופן יוצא דופן מהרגיל או מערכת זחלים). בשל נתוניהם והאיסור על תנועה בכבישים מסודרים, חלק מכלי הצמ"ה מועברים לשטחים בהם מתנהלת פעילותם, על גבי סמיטריילרים, מובילים או רכבי הובלה אחרים במקרים מסוימים, נדרשת גם הנפת מכבש, על מנת למקם את המכבש באופן אופטימלי, קרוב ככל האפשר למקום בו הוא נדרש למלא את ייעודו.

מתי עוד נדרשת הנפת מכבש?

למעשה, לא רק מיקום של מכבש בשטח בעייתי דורש שימוש במנוף, אלא, אופיו ונתוניו של המכבש, אף חלות עליו מגבלות מסוימות בתנועה. למשל, כאשר מגיעה לישראל ספינה ובה מכבשים שיוצרו בחו"ל, בשל נתוניהם, לא מתאפשרת הורדה של המכבשים בנסיעה מהכביש היוצא מבטן הספינה, אלא תזדקק הנפת מכבש לצורך העברתם של המכבשים, בזה אחר זה, בבטחה לחוף. בדיוק באותה הדרך, תידרש הנפה מסוג זה, להעמסת מכבש מהסוכנות שבה נרכש אל המשאית המובילה אותו, כאשר אתם רוכשים מכבש בסוכנות ומעוניינים להעבירו ממקום למקום.

מה חשוב לדעת כאשר אתם מחפשים חברה שתבצע זאת?

מאחר ואין המדובר בעבודת מנוף רגילה, אם עבודת מנוף שגרתית דורשת מיומנות וניסיון, הנפת מכבש – תדרוש פי כמה וכמה מהתכונות הללו. כך שכל עבודה הכוללת הנפת מכבש או פעולה דומה לה, חייבת להתבצע אך ורק בידי חברת מנופים או חברת פתרונות שינוע שהיא בעלת ניסיון ובעלת התמחות ספציפית בביצוע עבודות כגון זו. מאחר ותחום פתרונות השינוע הינו גדול ורחב, וחברות שונות מתמחות בחלקים שונים ממנו, חשוב לבחון, מראש, את ניסיונה הקיים של החברה בתחום, ואף, במידת האפשר, לקבל המלצות פרטניות, הנוגעות לעבודות כגון זה שבוצעו בעבר על ידי החברה.

האם כל חברת הנפה / פתרונות שינוע מבצעת עבודות הנפת מכבש?

הנפת מכבש דורשת לא רק מנוף מיוחד (כזה, למשל, שאין ברשותה של חברת הובלת דירות, למשל), אלא גם ידע ומיומנות, שבהם, באופן הגיוני לגמרי, מצוידים מי שעוסקים בכך באופן שוטף. לקשירה, לעיגון, להנפה, להעברה – בכל אחת מהפעולות הללו טמונות אינספור נקודות כשל. נקודות שעלולות, לכאורה, להיראות למתבונן מהצד כמינוריות וזניחות, אבל, בפועל, הן עלולות לגרום, בקלות רבה, לא רק לנזק לציוד המועבר, אלא גם לרכוש, ואפילו לאובדן חיים.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333