איך מתחזקים מנוף?

מנוף הוא אחד מכלי ההרמה החשובים ביותר עבור פרויקטים שונים בענפי התעשייה והבנייה. באמצעות מנוף אפשר לא רק לשנע חפצים כבדים או מכולות ממקום למקום, אלא גם להרים אותם לגובה כדי לבצע עבודות מורכבות
כמו כן, המנוף מופעל רק על ידי עובדים שמוסמכים לכך ולכן הוא מוכיח את עצמו על בסיס יום יומי. מצד שני, כל סוג של מנוף גם מחייב אחזקה ברמה גבוהה.
 
 הדרך לתחזק מנוף היא להיצמד להנחיות היצרן. כמו עם כל כלי רכב אחר, גם מנוף מתחזקים לפי הנחיות של היצרן והדגשים שלו. באמצעות הנחיות היצרן אפשר למשל לדעת איזה חלקי חילוף מועדים לפורענות, כיצד מזהים את התקלות הנפוצות ואיך פותרים בעיות שונות שקשורות אל החלק המכאני של מנופים ישנים או החלק הדיגיטלי במנופים חדשים.

מה התדירות המומלצת לאחזקת מנוף ולמי פונים?

מבחינת תדירות, תחזוקה של מנופים צריכה להתבצע בדרך כלל על פי אופי הפרויקט והאופן שבו משתמשים בו. אם למשל השימוש במנוף הוא אינטנסיבי ויום יומי, סביר להניח שתדירות האחזקה תהיה חודשית או אפילו יומית. מנגד, מנופים מיוחדים שאין בהם שימוש רגיל בפרויקט יכולים לעבור את פעולות האחזקה רק אחת לתקופה ארוכה יותר – כמו למשל חצי שנה או שנה.

 
הדבר החשוב ביותר הוא לבצע את האחזקה על פי הנחיות היצרן, אבל תוך כדי שמירה על הוראות הבטיחות. בניגוד למה שנהוג לחשוב, קבלני ביצוע או בניין שמשתמשים במנוף כל יום לא בהכרח יודעים איך לתחזק אותו. חוץ מזה, יש אחריות מסוימת למפעיל המנוף מבחינת בדיקה יומית שלו טרם ההפעלה – אבל האחזקה עצמה מחייבת מעורבות של אנשי מקצוע.

פעולות בולטות באחזקת מנוף

מנוף מתחזקים עם חברה שמתמחה בכך. הנה למשל כמה דרכים לתחזק מנוף כך שהוא ימשיך לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, בלי לסכן חיי אדם ובלי לעכב את הפרויקט:

 

  • החלפת חלקים שסובלים מבלאי או שחיקה – הסכנה העיקרית היא מפני חלקי מנוף שסופגים נזקים של בלאי או שחיקה. בגלל שהשימוש במנוף הוא גם יום יומי וגם אינטנסיבי וחשוב, זה קריטי להחליף את החלקים הללו כמה שיותר מהר ולא להמר על חיי אדם.
  • בדיקה מכאנית והחלפת שמנים – החלפת שמנים היא חלק בלתי נפרד מכל טיפול תקופתי במנוף. לצד החלפת השמנים, אפשר לנצל את ההזדמנות על מנת לבצע בדיקה מכאנית של חלקים שונים. כאן לא מדובר רק על חלקים שיש סימנים לכך שהם סובלים מבלאי או חלודה, אלא על חלקים שעלולים לספוג תקלות חדשות בעתיד.
  • הכנה להרכבה בשטח – עגורן צריח ועגורן חוליות יכולים להיות מורכבים בשטח. בשביל להרכיב מנופים כאלה בצורה נכונה ובטיחותית, צריך לתחזק את מנגנון ההרכבה שלהם ולוודא שהוא תקין. בין היתר, בדיקת התקינות של מנגנוני ההרכבה מתבצעת מצד אחד לפי הנחיות היצרן ומצד שני לפי תקנות של גופי האכיפה והרגולציה.

האחזקה משתלמת

אחזקת מנופים היא פעולה שמתבצעת אחת לתקופה מסוימת כדי להבטיח פעילות תקינה שלהם לאורך זמן. באמצעות אחזקה מן הסוג הזה אפשר כיום לשפר את התפוקה של המנוף ולמנוע נזקים. כמו כן, אחזקה נכונה מאפשרת לנצל את המפרט של המנוף במהלך פרויקטים שונים שקשורים לתעשייה, לבנייה, לשיפוצים, ללוגיסטיקה וכן הלאה.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-9433333