שירותי הרמה לגובה

 
הרמה לגובה אפשר לבצע רק עם ציוד מתאים. הציוד שבו משתמשים כדי לספק שירותי הרמה לגובה חייב להיות בטוח, נוח, נגיש ובעיקר תקין. במקרים של ציוד בשימוש לא מספיק בטיחותי או מתאים, הסכנה היא מפני נפילת חפצים או חלילה עובדים.

יתרה על כך, החוק בישראל מחייב שימוש בפתרונות הרמה תקינים בלבד ויש שורה ארוכה של תקנות שמשפיעות על האופן שבו בוחרים מנופים ופתרונות שינוע.

לייעוץ והזמנת שירות צרו קשר עכשיו - 0737590943

 

ציוד הרמה עיקרי:

 
רשימת ציוד ההרמה העיקרי שבו משתמשים על מנת לבצע שירותי הרמה לגובה בפרויקטים בסקטור הפרטי, הציבורי והתעשייתי:

  • במות הרמה – במת הרמה יכולה להתאים גם להרמה לגובה של ציוד וגם להרמה של כוח אדם ועובדים. כאשר מרימים את העובדים יחד עם המטען למשל, אפשר לעבוד עבודות בגובה בחזות של המבנה והבניין. כמו כן, כיום ניתן לקבל הקצאה של במות הרמה לפי אופי הפרויקט ולתקופת זמן קצובה. בפועל, זה אומר שלא חייבים לקנות את במות ההרמה כי ניתן לשכור אותן עם או בלי מפעיל מקצועי.
  • מנופים – מנופים מתאימים בעיקר לעבודה בגובה במקומות פתוחים ובבניינים גבוהים במיוחד. בנוסף, מנופים מיועדים להרמה של מטען, מכולות וציוד אבל לא להרמה של כוח אדם או אנשים. אם רוצים להשתמש במנופים, צריך להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי הבדלים בין סוגי עגרונים ואף לוודא הסמכה מתאימה של המפעיל.
  • מלגזות – מצד אחד, מלגזה לא נחשבת לפתרון קלאסי עבור שירותי הרמה לגובה כי בה משתמשים בעיקר על מנת לשנע את הציוד ממקום למקום. מצד שני, אחד היתרונות של המלגזה בא לידי ביטוי בזרועות שנכנסות אל מתחת למטען על מנת לאפשר הרמה שלו לגובה של כמה מטרים לפחות. לכן, הדרך הנכונה להתייחס אל מלגזות היא בכל זאת כמו פתרון הרמה לגובה לכל דבר ועניין.
  • משאית מנוף – גם משאית מנוף היא דוגמא מעולה לאופן שבו שירותי הרמה לגובה משתלבים כיום עם שינוע של המטען ממקום למקום. בפועל, מדובר על משאית שעליה מתקינים מנוף קטן. המשאית עצמה אחראית לזוז לפי היקף וסוג הפרויקט, בעוד המנוף אחראי על הרמת המטען לגובה של מטרים בודדים או של עשרות מטרים ומעלה.

 
שירותי הרמה לגובה
 

מה מאפיין שירותי הרמה לגובה?

 
כל הציוד לעיל נועד כאמור על מנת לאפשר את הביצוע בפועל של שירותי הרמה לגובה. בין היתר, שירות כזה כולל למשל הנפת קורות לגשרים וכמובן גם הקמת מבנים מהמסד ועד הטפחות. במקביל, אותו ציוד בדיוק הוא זה שבו משתמשים לטובת הנפת ארובות, הנפת אנטנות והעברת מבנים שלמים לצד שיקום מבנים שספגו נזקים.

חברה שמתמחה בשירותי הרמה לגובה יכולה לרכז אותם תחת קורת גג אחת על מנת לסייע לקהל הלקוחות שלה. בהתמחות כזו, השירותים הבולטים הם השכרת מנופים או בניית גשרים וגם שינוע מטען וציוד, העתקת מפעלים והשכרת משאיות מנוף לטובת שינוע, הובלה או הרמה לכל מטרה.

בסופו של דבר, השאלה האם לשכור או לקנות ציוד הרמה לגובה תלויה באופי הפרויקט. אם הפרויקט זמני בלבד או שמגלים יחסית מאוחר שיש צורך בעוד פתרונות הרמה שלא קיימים כרגע בשטח, האפשרות הכי טובה תהיה לשכור אותם. מנגד, לחברות לוגיסטיקה ועבודות בגובה יהיה משתלם יותר לקנות את הציוד ולבצע את שירותי ההרמה.