מנוף הרמה

 
 
 
עבודות גובה הן אתגר לא פשוט הטומן בחובו סיכונים רבים ומחייב את העוסקים במלאכה בהכשרה מתאימה, הנחיות בטיחות קפדניות וציוד מקצועי מתאים. מנוף הרמה הוא אחד הפתרונות המכניים טכנולוגיים החכמים והבטוחים ביותר הקיימים בתחום, כאשר הוא משלב כוח מכני יוצא דופן ויכולת עמידה בעומסים ומשקלים אדירים לצד יכולת להגיע לגובה רב. מהסיבות הללו נהוג לשייך את העבודה עם מנוף הרמה לענף הבניה אולם למרות היותו כלי עבודה חשוב בענף ישנם לא מעט תחומים נוספים בהם מנופי הרמה הנם חלק מן הפעילות וכלי לביצוע העבודה.
 
 

מי צריך מנוף הרמה?

 
 
  • הובלות - בשירותי ההובלות נתקלים לא מעט במצבים מורכבים בהם נדרש להעביר ציוד כבד באופן יוצא דופן אותו לא ניתן לשנע באמצעות מובילים בלבד כמו גם ציוד ו/או ריהוט רחב מימדים אותו לא ניתן לדחוס למעלית, לנווט בחדרי מדרגות ואפילו לא להכניס דרך הדלת. מוצרים אלו דורשים כוח מכני להרמתם או הוצאה/הכנסה שלהם ממבנה דרך פתחי החלונות הגדולים ומרווחים יותר. שירות של מנוף הרמה נדרש לעתים קרובות בתחום ההובלות, כאשר יש להתאים את המנוף הרצוי הן לגובה והן למטרתו.

 
  • ניקוי מבנים - בתעשיית ההייטק והמסחר ניתן יותר ויתר למצוא מבנים בעלי מראה זכוכית יוקרתי ומבהיק (בפועל אין מדובר בזכוכית כי אם בלוחות פוליקרבונט או סנטף שהנם לוחות בעלי חזות זכוכית ותכונות המעבירות אור). על מנת לשמור על חזות המבנים הללו נדרש שירותי ניקיון בגובה המתבצעים במגוון שיטות בניהן שימוש במנוף הרמה. גם ניקוי חלונות חיצוניים ומערכות זיגוג מודולארי ניתן באמצעות שימוש במנופי הרמה מותאמים.
 
 
 
 
 
מנוף הרמה לשימוש בתעשיה
 
 
 
 
 
 
  • עבודות חשמל - לא מעט עבודות חשמל דורשות גישה אל כבלי החשמל המתוחים בין עמודי החשמל הגבוהים לאורכה של העיר ותיבות התחזוקה המותקנות עליהם. גישה לתיבות הללו כמו גם תיקונים בכבלים יתבצעו באמצעות מנופי ההרמה.
 
 
  • עבודות גינון - במרבית המקרים עבודות גינון המתבצעות בגובה (דוגמת גיזום עצים גבוהים במיוחד או יצירת גדרת חיות) מתבצעות על ידי הרשות המקומית ולא על ידי אנשים פרטיים. יחד עם זאת ייתכן גם מצב בו הגינה הביתית תדרוש עבודה יוצאת דופן המתבצעת בגובה רב. על מנת להגן על בטיחות העובדים עבודות אלו מתבצעות באמצעות מנוף הרמה.
 
 
  • ענף הבנייה - כאמור זהו השימוש הנפוץ ביותר למנופי הרמה כאשר הוא מעניק פתרון הן להרמת חומרי בנייה ומשאות כבדים לגובה והן להרמת אנשי מקצוע בתחומם לבצוע עבודה הנדרשת בגובה בבטחה.
 
 

מנוף הרמה - סוגים:

 
לא נבחן פה את כל הדגמים הקיימים בשוק למנופי הרמה אולם נציין כי על מנת להזמין מנוף יש לבחון לפני את משקל המשא, גודלו ותנאי השטח בו מיועד המנוף לעבוד. מנוף המיועד להעלאת בעל מקצוע אל הגובה אינו דומה למנוף המתאים להרמת משאות כבדים. המנוף עצמו הוא אינו יחידה אחת ומורכב ממספר אלמנטים בניהם: רכב השינוע, זרוע הרמה, בסיס ההעמדה ועוד. חברה מקצועית להשכרת מנופי הרמה תדע לכוון ולייעץ לדגם המתאים.
 
 
חברת מנופי יהודה משלבת בין ניסיון רב שנים, ציוד מקצועי ואיכותי ושרות מעולה - לטובת מגוון לקוחות החברה לאורך השנים. נשמח לייעץ ולסייע גם לך החל מבחירת מנוף המתאים וכלה בביצוע העבודה לשביעות רצונך.
 
 
נשמח לעמוד לרשותכם.
התקשרו עוד היום לקבלת יעוץ מקצועי חינם.